Członkowie Cenacolo na Mszy św. trzeźwościowej w Koninie

18 lutego 2019 r.

Członkowie Cenacolo na Mszy św. trzeźwościowej w Koninie

W niedzielę, 24 lutego, o godz.18.00, w kościele św. Wojciecha w Koninie Morzysławiu sprawowana będzie msza św. trzeźwościowa, której przewodniczyć będzie ks. Paweł Śmigiel, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. W trakcie Eucharystii świadectwa o wychodzeniu z nałogu narkomani i alkoholizmu dadzą członkowie polskiej wspólnoty Cenacolo. Po Mszy św. organizatorzy projektu „Trzeźwienie przez kulturę” zapraszają do auli pod plebanię na recital znakomitego muzyka Piotra Woźniaka zatytułowany „Przystanek!"

Zaproszony gość, oprócz tego, że jest synem sławnego taty - Tadeusza Wozniaka, jest gitarzystą, kompozytorem, aranżerem, producentem, przede wszystkim jednak charyzmatycznym wokalistą. Ktoś na stronie internetowej napisał: „Jest pan pierwszym artystą, który zaczarował mnie bez wielkiego bandu, bez przeszkadzajek, perkusji, sekcji smyczkowej. Tylko pana głos i gitara.” Inna recenzentka zanotowała: „Za sprawą połączenia trzech składników: głosu, gitarowych aranżacji i tekstów jest w stanie zaczarować każdego (…). Koncerty Piotra to także często wspólne śpiewanie i duża dawka energii.

Jego pierwsza autorska płyta „Dom na dachu” wydana została w 2010 roku, dwa lata później ukazało się dwupłytowe (CD + DVD) wydawnictwo „Jak ze źródła”, zawierające interpretacje polskich piosenek z początku lat 70, osobisty hołd Piotra, złożony polskim twórcom i wykonawcom tamtego czasu. Najnowsza płyta „Tata Adama” ukazała się w kwietniu 2015 r. (MJM Music). To jedenaście piosenek - emocjonalnych i osobistych opowieści o potrzebie wsparcia, wybawienia z samotności, ale także o wpływie kota na rzeczywistość i o tym, jak powinny być pisane piosenki o miłości. Piotr występuje zarówno na kameralnych, klubowych koncertach, jak i na dużych, plenerowych festiwalach. Był gościem specjalnym Katie Melua podczas ostatniego koncertu w Sali Kongresowej w Warszawie.

Recital może odbyć się dzięki współfinansowaniu projektu przez miasto i parafię, przy współpracy z KDK. Organizatorami są tygodnik „Adalbertus” i diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

Wstęp na koncert jest wolny!

Anna Wysocka
Tygodnik „Adalbertus”