Brześć Kujawski: inauguracja roku szkolnego z udziałem Pasterza Diecezji

6 września 2019 r.

Brześć Kujawski: inauguracja roku szkolnego z udziałem Pasterza Diecezji

W piątek, 6 września br., w Brześciu Kujawskim, miała miejsce Inauguracja Roku Szkolnego 2019/2020 w miejscowym Zespole Szkół Rolniczych.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. w kościele parafialnym, której przewodniczył biskup włocławski Wiesław Mering. W Eucharystii uczestniczyli m.in.: minister rolnictwa, przedstawiciele parlamentu, absolwenci i uczniowie oraz poczty sztandarowe szkół rolniczych z całej Polski.

Ksiądz Biskup, rozpoczynając sprawowanie Najświętszej Ofiary, wyraził radość ze wspólnej modlitwy na progu rozpoczynającego się roku wytężonej pracy.

Homilię wygłosił ks. kanonik Łukasz Grabiasz, diecezjalny duszpasterz rolników. Nawiązując do odczytanego fragmentu Ewangelii, ukazał postać Nicka Vujicica, człowieka który mimo iż urodził się bez rąk i nóg dobrze wykorzystał talenty dane mu przez Pana Boga. Mężczyzna, jeżdżąc niemalże po całym świecie, w tym czterokrotnie odwiedzając naszą Ojczyznę, daje świadectwo o wielkiej miłości do Niego.

Po zakończonej Eucharystii nastąpił przemarsz ulicami miasta do Zespołu Szkół Rolniczych w Starym Brześciu, gdzie, na szkolnym stadionie, miał miejsce dalszy ciąg uroczystości. Tutaj głos zabrał, między innymi, Jan Krzysztof Ardanowski, minister rolnictwa. Zwracając się do nauczycieli i wychowawców prosił, by tak kształtować młodego rolnika, żeby opuszczając mury szkoły, był jak najlepiej przygotowany do trudnej pracy rolnika. Podkreślił też, że przyszłość rolnictwa leży w dobrym przygotowaniu młodych adeptów do tego zawodu.