Brdów: rekolekcje dla doradców życia rodzinnego

20 maja 2024 r., ks. PW

Brdów: rekolekcje dla doradców życia rodzinnego

„Miłość  i odpowiedzialność”  - to  motyw przewodni trzydniowych rekolekcji dla doradców życia rodzinnego diecezji włocławskiej, które w tym roku miały miejsce w murach  klasztoru  ojców paulinów w Brdowie, w dniach 17-19 maja.

Opiekę duchową nad doradcami sprawowali: ks. Piotr Wolny, diecezjalny duszpasterz rodzin, oraz ks. Łukasz Matuszak, obrońca węzła małżeńskiego w sądzie biskupim.

Program rekolekcji został poszerzony o treści formacyjne istotne dla posługi doradcy. Przedstawione przez dr Emilię Lichtenberg-Kokoszkę zagadnienia dotyczące: języków miłości, doświadczeń prenatalnych człowieka, wspierania rozwoju poczętego dziecka spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem odbiorców i wywoływały ożywioną dyskusję. W opinii doradców zarówno wiedza jak i materiały dydaktyczne przekazane przez dr Lichtenberg-Kokoszkę w znaczącym stopniu przyczynią się do wzbogacenia warsztatu pracy doradcy.

W sobotę uczestnicy rekolekcji wzięli również udział w szkoleniu „Standardy polityki ochrony małoletnich i bezradnych w kościele katolickim w Polsce”, które prowadziła Barbara Borkowska.

Organizatorem rekolekcji było Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Włocławskiej.