Bp Wętkowski wygłosił poranną katechezę w Radiu Maryja

8 stycznia 2022 r.

Bp Wętkowski wygłosił poranną katechezę w Radiu Maryja

„Wiara to przyjęcie Boga w naszym życiu i umożliwienie Mu, aby w nas zamieszkał”, mówił ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski podczas porannej katechezy zatytułowanej "Z Kościołem w III tysiąclecie", wygłoszonej na antenie Radia Maryja, w sobotę, 8 stycznia.

Swoje rozważanie biskup włocławski oparł na fragmencie Ewangelii według św. Marka (5,25-34), mówiącym o uzdrowieniu kobiety cierpiącej na upływ krwi. Szczególną uwagę ksiądz biskup poświęcił słowom Jezusa: „Córko, twoja wiara cię ocaliła”.

Omawiając zagadnienie wiary stwierdził, że u jej początku zawsze chodzi o spotkanie z osobą, które nadaje człowiekowi nową perspektywę życia.

W dalszej części ukazane zostało właściwe rozumienie wiary. „Wiara jest osobistym aktem człowieka, spełniającym się w dwóch wymiarach; po pierwsze: wierzyć to przyjmować rzeczywistości, których ludzki rozum do końca nie ogarnie, oraz – drugi wymiar – zawierzyć Osobie. Nie zwyczajnej, lecz Jezusowi Chrystusowi. Ważne jest to, w co wierzymy, ale także Komu wierzymy”, mówił m.in. bp Wętkowski.

Całość katechezy w pliku poniżej.

Po wygłoszonej nauce ksiądz biskup rozmawiał ze słuchaczami telefonującymi do studia, którzy przede wszystkim dzielili się świadectwem przeżywania wiary.

Na zakończenie biskup włocławski udzielił wszystkim słuchaczom pasterskiego błogosławieństwa.