Bp Wętkowski pobłogosławił i posłał SNE na ewangelizację we Wrzącej Wielkiej

9 lipca 2022 r., tekst: ks. AT; foto: ks. MSz

Bp Wętkowski pobłogosławił i posłał SNE na ewangelizację we Wrzącej Wielkiej

– Chcemy doświadczać żywego Jezusa, a potem zanieść Go do innych ludzi – mówił przedstawiciel Szkoły Nowej Ewangelizacji, podczas Kursu Paweł, który odbywał się w Licheniu. W sobotę, 9 lipca, z uczestnikami wydarzenia spotkał się biskup włocławski Krzysztof Wętkowski.

Do głoszeni Dobrej Nowiny przygotowywały się Szkoły Nowej Ewangelizacji z archidiecezji poznańskiej, gnieźnieńskiej oraz diecezji płockiej i włocławskiej.

Po krótkiej rozmowie z uczestnikami kursu, biskup włocławski udzielił obecnym pasterskiego błogosławieństwa i posłania na głoszenie Ewangelii w parafii Wrząca Wielka.

Szkoły Nowej Ewangelizacji to jeden z ruchów w Kościele katolickim, którego celem jest ewangelizacja, formacja ewangelizatorów oraz inicjowanie nowych ośrodków ewangelizacyjnych na poziomie kraju, diecezji, parafii i wspólnot, tak, aby każdy katolik potrafił głosić Dobrą Nowinę w sposób prosty, praktyczny i doświadczalny.

Szkoła Nowej Ewangelizacji powstała głównie jako odpowiedź na wezwanie Jana Pawła II do Nowej Ewangelizacji, wyrażonego przede wszystkim w encyklice Redemptoris Missio oraz adhortacji apostolskiej Christifideles laici.

Szkoła Nowej Ewangelizacji posiada konkretny Plan Pastoralny, który przeprowadza uczestnika przez etapy: niezewangelizowany, zewangelizowany, ewangelizator, formator ewangelizatorów, prowadzący Szkołę Ewangelizacji.