Bp Mering: nie ma możliwości dobrego wychowania bez stawiania wymagań
28 września 2019 r., tekst i foto: ASKWykład Barbary Nowak, Małopolskiej Kurator Oświaty odbył się 27 września w Muzeum Diecezjalnym we Włocławku. Konferencja zainicjowana przez Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych i posła na Sejm RP nosiła tytuł: „Prawa rodziców w polskiej szkole. Praktyczne porady wobec ataku ideologii marksistowskiej”. W wykładzie uczestniczyli m.in. alumni włocławskiego WSD.
Zebranych powitał ks. bp Wiesław Mering. – Dobrem, któremu pani służy są dzieci, uczniowie – zwrócił się do kurator biskup włocławski. – Troszczy się pani, by były im przekazywane przez szkołę preideały, które wypracowała stara filozofia grecka: prawdę, piękno i dobro – stwierdził i przytoczył słowa Zofii Kossak: „orlęta nie urodzą się z kaczek”. – Trzeba orłów, które zrodzą następne pokolenia. (…) Nie ma możliwości dobrego wychowania, jeśli uczniowi, dziecku, studentowi nie stawia się wymagań. Kościół ma olbrzymie doświadczenie, bo w Europie właściwie to jego troska wprowadziła szkolnictwo podstawowe, średnie, a także uniwersytety. Dlatego warto do tego doświadczenia Kościoła sięgać, by wybierać to, co dziś potrzebne – mówił pasterz diecezji.
Barbara Nowak przyjechała uświadomić zebranym o wojnie kulturowej, która trwa, jak przyznała. – Wojna zabiera serca ludzi w Polsce i dotyka dzieci. (…) Sposób jest prosty, tak wyglądało to na zachodzie. Najważniejsze to, by odciągnąć młodych od tego, co istotne. (…) Ten nowy człowiek ma przede wszystkim skupić się na swojej seksualności, na czymś przyjemnym. Ma nie zaprzątać sobie głowy sprawami ważnymi. Nie ma mowy o tym, by się harmonijnie rozwijać, by ćwiczyć logiczne myślenie i wyciąganie wniosków – mówiła kurator. – Tak nie wykształci się myślenia, nie doprowadzi się do tego, że człowiek będzie czerpał radość z odkrywania. Co z tym robimy? Na dodatek mamy przy realizacji idei neomarksistowskiej, kierowanie zainteresowania młodego człowieka na to, co nie wymaga trudu, a co powoduje natychmiastowe poczucie przyjemności, czyli realizację wychowania seksualnego według standardów WHO – stwierdziła, podkreślając rolę rodziców w wychowaniu dzieci. Małopolska kurator oświaty opowiadała o zagrożeniach wypływających z szerzenia ideologii LGBT i gender na podstawie własnych obserwacji i doświadczeń.
Przed spotkaniem w muzeum diecezjalnym goście odwiedzili ks. bp. Wiesława Meringa w Domu Biskupim i wpisali się do księgi gości.