Bp Gębicki uczestniczy w zebraniu KEP

14 czerwca 2019 r., Foto: ks. AN, episkopat.pl

Bp Gębicki uczestniczy w zebraniu KEP

Ksiądz Biskup Stanisław Gębicki uczestniczy w zebraniu plenarnym Episkopatu, które odbywa się w Wałbrzychu i Świdnicy od 13 do 14 czerwca. Głównymi tematami obrad są Ochrona dzieci i młodzieży oraz program duszpasterski Kościoła. Gościem zebrania jest abp Charles Scicluna, arcybiskup Malty, sekretarz pomocniczy Kongregacji Nauki Wiary.

383. Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski zostało zorganizowano w diecezji świdnickiej ze względu na rocznicę 15-lecia jej istnienia oraz ze względu na 800-lecie Bazyliki Nawiedzenia NMP w Wambierzycach. W związku z tym biskupi wzięli udział w Eucharystii w katedrze św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy, 13 czerwca o godz. 18.00. Uroczystościom przewodniczył i homilię wygłosi abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.

W drugim dniu, 14 czerwca odbyła się Msza św. w Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego w Wałbrzychu, której przewodniczył i homilię wygłosił abp Wojciech Polak, prymas Polski. Jesteśmy – jak przypominał kiedyś papież Franciszek – wezwani, aby nie zacierać ani nie ukrywać swych ran. To Kościół z ranami jest w stanie zrozumieć rany dzisiejszego świata i utożsamiać się z nimi, towarzyszyć im i próbować je leczyć – powiedział Prymas Polski podczas Mszy św.

Po obradach zostanie wydany komunikat.