Biskup z Watykanu gościł w diecezji włocławskiej

30 maja 2023 r.

Biskup z Watykanu gościł w diecezji włocławskiej

W poniedziałek, 29 maja, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski spotkał się z biskupem Juanem Ignacio Arrieta Ochoa de Chinchetru z Watykaśkiej Dykasterii ds. Interpretacji Tekstów Prawnych, który przybył do Włocławka 25 maja, na zaproszenie ks. dr. Sebastiana Osińskiego, swojego studenta z Wenecji.

W czasie swojego pobytu w diecezji włocławskiej hiszpański biskup nawiedził m.in. Licheń, sanktuarium Urodzin i Chrztu św. s. Faustyny w Świnicach Warckich, gdzie sprawował Mszę św. Modlił się również w rodzinnym domu apostołki Bożego Miłosierdzia w Głogowcu. Zwiedził również włocławską katedrę i Wyższe Seminarium Duchowne. Odwiedził także siostry karmelitanki zamieszkujące w michelińskim karmelu. Złożył też krótką wizytę w Sądzie Kościelnym Diecezji Włocławskiej.

Rezydując w michelińskiej parafii Ducha Świętego, włączył się w przeżywane w dniach 21-28 maja parafialne Misje św., prowadzone przez księży michalitów: Piotra Pusakiewicza i Rafała Szwajcę. Gość z Watykanu poświęcił kopię figury Michała Archanioła z Gargano, będącą trwała pamiątką Jubileuszu 900-lecia Diecezji Włocławskiej, a w niedzielę Zesłania Ducha Świętego – patronalne święto parafii – udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania. W homilii skierowanej przede wszystkim do młodych, ksiądz biskup podkreślił, że trzeba płonąć jak ogień by móc zapalać innych do dobrego życia i składać wobec naszego neopogańskiego świata świadectwo życia i wiary.

Na podstawie informacji od ks. Arkadiusza Jońca