Biskup Włocławski zawierzy dziś diecezję Panu Bogu i Matce Bożej


25 marca 2020 r.

Biskup Włocławski zawierzy dziś diecezję Panu Bogu i Matce Bożej

Biskup Włocławski Wiesław Mering w łączności z polskimi biskupami zawierzy Polskę i Diecezję Włocławską Najświętszemu Sercu Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi dziś po modlitwie różańcowej rozpoczynającej się o godz. 20.30. Odbędzie się to w duchowej łączności z sanktuarium Matki Bożej w Fatimie i całą diecezją.
 
Akt zawierzenia dokona się na zakończenie modlitwy różańcowej, która w dniu dzisiejszym, w ramach diecezjalnej modlitwy, będzie transmitowana na stronie Facebooka diecezji z kościoła Narodzenia NMP i św. Jana Apostoła i Ewangelisty we Włocławku.
 
Przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki podkreślił w komunikacie z 24 marca br., że poprosił kard. Manuela José Macário do Nascimento Clemente, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Portugalii, aby włączył również Kościół w Polsce w akt zawierzenia, którego ma dokonać w Sanktuarium Matki Bożej w Fatimie dnia 25 marca 2020 roku w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.

„Włączymy się w modlitwę w intencji ustania epidemii, osób chorych, służb medycznych i sanitarnych oraz za zmarłych i ich rodziny. Jednocześnie zachęca do pomocy osobom potrzebującym” – zaznaczył ks. Artur Niemira, rzecznik diecezji.