Biskup Włocławski wspomina papieża Benedykta XVI

31 grudnia 2022 r., ks. AT

Biskup Włocławski wspomina papieża Benedykta XVI

Papieża Benedykta XVI zapamiętam przede wszystkim jako wielkiego człowieka i teologa, który miał ogromny wkład w nauczanie i życie Kościoła – powiedział biskup włocławski Krzysztof Wętkowski wspominając zmarłego papieża seniora.

Dodał również, że Josef Ratzinger był obecny w jego życiu od czasu jego studiów w seminarium aż po posługę biskupią. – Gdy wstąpiłem do seminarium on rozpoczynał swoją pracę w Kongregacji Nauki Wiary. Pamiętam pierwszą po polsku wydaną jego książę: „Raport o stanie wiary”, którą wszyscy czytaliśmy. To była ważna książka wtedy i do dziś jest bardzo aktualna.  – mówi Biskup Włocławski.

Papieża seniora wspominam bardzo serdecznie z osobistych względów, bo mianował mnie biskupem pomocniczym w Gnieźnie – zakończył Biskup Włocławski.

Pogrzeb papieża Benedykta odbędzie się w Watykanie, w czwartek, 5 stycznia, o godz. 9. 30. Natomiast 1 stycznia, o godz. 12.00, w bazylice katedralnej we Włocławku będzie sprawowana Msza św. za zmarłego papieża, której przewodniczyć będzie biskup diecezjalny Krzysztof Wętkowski.