Biskup Włocławski pielgrzymował do Świnic Warckich

24 czerwca 2021 r., ks. AT/ks. MSz

Biskup Włocławski pielgrzymował do Świnic Warckich

W uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, 24 czerwca br., ksiądz biskup Krzysztof Wętkowski nawiedził Sanktuarium Urodzin i Chrztu Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej w Świnicach Warckich.

Po rozmowie z ks. Januszem Kowalskim, proboszczem parafii, oraz po zwiedzeniu terenu sanktuarium, Biskup Włocławski przewodniczył Koronce do Miłosierdzia Bożego, którą parafianie i pielgrzymi modlą się codziennie w Godzinie Miłosierdzia.

Na zakończenie Ksiądz Biskup zauważył, że nazwa świnickiego sanktuarium przywołuje na pamięć tajemnicę ludzkiego życia, dlatego „trzeba modlić się tutaj o poszanowanie ludzkiego życia od poczęcia do naturalnej śmieci, a także za rodziny, aby były silne Bogiem”. Następnie wyraził wdzięczność wszystkim, którzy każdego dnia trwają w tym miejscu na modlitwie za cały świat, Kościół i wszystkich, którzy miłosierdzia potrzebują.

W dalszej części hierarcha, nawiązując do pierwszego wywiadu udzielnego przez Jana Pawła II, przypomniał, że święty papież powiedział wtedy, że najbardziej trzeba się modlić o miłosierdzie Boże dla świata, podkreślając, że było to na wiele lat przed beatyfikacją s. Faustyny Kowalskiej. Jednak – jak zaznaczył bp Wętkowski – „na zawsze z Janem Pawłem II będzie się kojarzyło orędzie Bożego miłosierdzia i św. s. Faustyna”.

Zwracając się wprost do zgromadzonych w świątyni, Ksiądz Biskup zachęcił do wytrwałości modlitwie mimo różnych przeciwności. W tym duchu udzielił wszystkim Bożego błogosławieństwa.