Alumni włocławskiego WSD gościli w parafii Najświętszego Zbawiciela

5 lutego 2023 r., tekst: al. Adam Kałużny; foto: al. Mateusz Staciwa

Alumni włocławskiego WSD gościli w parafii Najświętszego Zbawiciela

W ramach niedziel powołaniowych alumni Wyższego Seminarium Duchownego im. bł. kard. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku odwiedzają kolejne parafie. W piątą niedzielę zwykłą, 5 lutego, siedmiu alumnów wraz z ks. dr Ireneuszem Świątkiem gościło w parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku.

Głoszone podczas Mszy świętych homilie ksiądz rektor oparł na słowach Ewangelii: ,,Wy jesteście solą ziemi. (…) Wy jesteście światłem świata”.  Podkreślił, że to niezwykle nobilitujące usłyszeć od Jezusa takie słowa. W dalszej części zwrócił uwagę na to, że wspólnota seminaryjna gości w parafii Najświętszego Zbawiciela, aby się wspólnie modlić za siebie, aby nikt nie stracił w swoim życiu smaku – jak czasem potrafi stracić ją sól – ale także, aby wspólnie modlić się w intencji powołań, aby nigdy nie zabrakło głosicieli Bożego słowa i szafarzy sakramentów. Po homilii ks. Świątka, alumni dzielili się świadectwem swojego powołania odpowiadając na pytanie: ,,Jak to się stało, że jestem tu dzisiaj?”.

Studenci włocławskiego seminarium mieli również okazję spotkać się z dziećmi przygotowującymi się do pierwszej Komunii Świętej.

Wyjazdy, które już na stałe weszły do kalendarza włocławskiego seminarium, są też okazją do innego niż zwykle przeżywania niedzieli. Jest to okazja do poznania różnych wspólnot parafialnych, rozmowy z nowo poznanymi ludźmi, a co za tym idzie  przybliżenia im historii Wyższego Seminarium Duchownego, któremu patronuje bł. kard. Stefan Wyszyński.