Parafianie z Brudzewa na pielgrzymce w Małopolsce

23 sierpnia 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Zbigniew Wróbel

Parafianie z Brudzewa na pielgrzymce w Małopolsce

W dniach od 19 do 22 sierpnia grupa parafian z Brudzewa wraz z księdzem proboszczem Zbigniewem Wróblem udała się na autokarową pielgrzymkę parafialną. Pierwszym punktem programu był zamek w Łańcucie oraz Msza święta w Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Łańcucie. Kolejny dzień pielgrzymi rozpoczęli Eucharystią w Markowej przy sarkofagu z relikwiami Błogosławionej Rodziny Ulmów, która w czasie wojny ratowała Żydów, a następnie udali się do Sanktuarium Jezusa Cierpiącego w Alwerni. Trzeci dzień brudzewscy pielgrzymi spędzili w Krakowie zwiedzając: muzeum Tadeusza Kościuszki, podziemia rynku, kościół Mariacki, Centrum Św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach. Ostatniego dnia po Mszy świętej w Kalwarii Zebrzydowskiej pielgrzymi udali się do Muzeum byłego obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu.