Druga kolumna pielgrzymów diecezji włocławskiej dotarła na Jasną Górę

24 sierpnia 2024 r., Tekst: ks. Przemysław Pilarski, zdjęcia: ks. Mateusz Szurgot, Jakub Nowak

Druga kolumna pielgrzymów diecezji włocławskiej dotarła na Jasną Górę

Druga kolumna pielgrzymów  diecezji włocławskiej dotarła na Jasną Górę. Składa się z trzech grup, które łącznie liczyły ponad 800 osób. Posługiwało im 18 księży, 1 kleryk, 3 siostry zakonne.

24 sierpnia na jasnogórskich błoniach na pątników oczekiwał biskup włocławski Krzysztof Wętkowski. Następnie pielgrzymów przywitał kierownik pieszej pielgrzymki sieradzkiej, ks. Przemysław Strzelczak oraz kierownik pieszej pielgrzymki zduńskowolskiej, ks. Krzysztof Kurant. Kierownicy zwrócili uwagę na to, że pątnikom towarzyszyło hasło „Z Maryją uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Tegoroczne pielgrzymowanie przypadało w roku, w którym obchodzona jest 100. rocznica święceń kapłańskich bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i 40. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Pielgrzymi modlili się o nowe i święte powołania kapłańskie do włocławskiego seminarium duchownego.

Tegoroczne grupy pielgrzymkowe podążały z Sieradza (grupa czerwona), Zduńskiej Woli (grupa pomarańczowa) i Turku (grupa rowerowa). W grupie sieradzkiej była jedna osoba niepełnosprawna, którą opiekowali się wolontariusze.

Pielgrzymi uczestniczyć będą we Mszy Św. o godz. 8.00 w kaplicy Cudownego Obrazu (Msza św. transmitowana była na kanale YouTube Jasnej Góry), a następnie w drodze krzyżowej na jasnogórskich wałach, a 26 sierpnia w uroczystości odpustowej ku czci Matki Bożej Częstochowskiej.  27 sierpnia pątnicy wyruszą w drogę powrotną do Sieradza i Zduńskiej Woli.