Etap diecezjalny XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej

Dnia 27 lutego 2019 roku, w parafii pw. Podwyższenia Krzyża świętego w Kole, odbył się diecezjalny etap XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: Święty Jacek – wzór ewangelizacji. Do etapu diecezjalnego zakwalifikowało się 51 uczestników z naszej diecezji, trzy osoby z największą ilością punktów uzyskały kwalifikacje do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dniach 28-30 marca 2019 roku w Opolu. Finalistami etapu diecezjalnego zostali:

I miejsce – Aleksandra Świtalska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Ziemi Kujawskiej we Włocławku
II miejsce – Danuta Maćkowiak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie
III miejsce – Faustyna Racinowska z Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Kole

Laureatom gratulujemy wysokich wyników i życzymy powodzenia w kolejnym etapie konkursu. Jednocześnie składamy podziękowania Księdzu kanonikowi Józefowi Wronkiewiczowi, proboszczowi parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kole, za umożliwienie przeprowadzenie konkursu, wszelką życzliwość i gościnne przyjęcie. Naszą wdzięczność kierujemy również pod adresem sponsorów nagród dla uczestników i laureatów etapu diecezjalnego: Kurii Diecezjalnej Włocławskiej, Wydawnictwa Jedność oraz Wydawnictwa św. Wojciecha z Poznania.

Internetowa Tablica informacyjna dla katechetów
Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej Włocławskiej uruchomił internetową Tablicę informacyjną dla katechetów naszej diecezji. Wzorem tablicy korkowej, która często znajduje się nad biurkiem, miejscem naszej pracy. Na wirtualnej tablicy umieszczane są najważniejsze i bieżące informację dotyczące Wydziału Katechetycznego oraz przypomnienia o zbliżających się terminach różnych wydarzeń. Mam nadzieję, że w ten sposób, szybciej będą mogli Państwo dotrzeć do informacji dotyczących działalności Wydziału Katechetycznego, co usprawni Państwa pracę.
Internetowa Tablica informacyjna Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Włocławskiej znajduje się pod linkiem: http://padlet.com/idzikowski_m/wkwloclawek

Prośba o misję do nauczania religii katolickiej w szkole
W związku z pytaniami Księży Proboszczów, dotyczącymi poprawnego sformułowania prośby o wystawienie misji do nauczania religii katolickiej w szkole, poniżej umieszczam wzór takiej prośby, który można pobrać, poprawnie uzupełnić i przesłać na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku.
Wzór prośby o misję do nauczania religii w szkole - w plikach do pobrania na dole strony.

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" - stypendia dla młodzieży
Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia" od 12 lat prowadzi program stypendialny wyrównujący szanse edukacyjne młodzieży, pochodzącej z małych miejscowości. Pomoc, o którą można starać się przez cały rok,  skierowana jest przede wszystkim dla uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych o ile spełniają oni określone kryteria regulaminowe.
Wszystkie informacje o pomocy stypendialnej można znaleźć na stronie Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” - w zakładce stypendia.
Koordynatorem FDNT dla diecezji włocławskiej jest ks. dr Jacek Kędzierski, który przekazuje zainteresowanym wstępne wnioski (do pobrania poniżej). Wniosek należy wysłać drogą elektroniczną na adres jacek.kedzierski@dzielo.pl lub drogą pocztową do Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza, ul. Łęgska 26, 87-800 Włocławek.  Po wstępnej akceptacji otrzymanego wniosku, koordynator kontaktuje się z działem technicznym Fundacji, a ten przesyła kandydatowi na maila dane do właściwego wniosku internetowego. Podania pisane ręcznie albo na komputerze jeszcze nie są wnioskiem, który będzie uprawniał do otrzymywania stypendium.
Uczniowie z diecezji włocławskiej, zainteresowani otrzymywaniem stypendium, proszeni są o kontakt telefoniczny pod nr tel. 518 014 804,  (54) 232 49 42 lub e-mail: jacek.kedzierski@dzielo.pl
FDNT - wniosek skrócony kandydata w plikach do pobrania.

Formularz Katechety
Prosimy wszystkich nauczycieli religii, pracujących na terenie diecezji włocławskiej o wypełnienie Formularza Katechety, który znajduje się poniżej oraz przesłania go na adres Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Wzór formularza w plikach do pobrania.