Działyń: Pielgrzymka parafian na Mazowsze

28 sierpnia 2024 r., Tekst i zdjęcia: kl. Janusz Przychodny

Działyń: Pielgrzymka parafian na Mazowsze

28 sierpnia br. grupa wiernych z parafii pw. Świętej Trójcy w Działyniu razem ze swoim proboszczem ks. Tomaszem Muraszewskim i kl. Januszem Przychodnym wyruszyła na pielgrzymi szlak prowadzący przez kilka miejsc.

Pierwszym celem wędrówki było Sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej Królowej Mazowsza i Kujaw w Skępem, gdzie pielgrzymi uczestniczyli we Mszy Świętej oraz wysłuchali ciekawej historii klasztoru w Skępem opowiedzianej przez bernardynów.

Następnym punktem pielgrzymki był Niepokalanów, miejsce szczególne, bo naznaczone obecnością św. o. Maksymiliana Marii Kolbego. Pielgrzymi mieli tu czas na modlitwę, ale także i na obejrzenie Panoramy Tysiąclecia ukazującej  sylwetki osób ważnych dla historii naszego kraju i Kościoła.

Następnie pielgrzymi udali się do Warszawy, gdzie zwiedzili m.in. Pałac w Wilanowie, Plac Marszałka Józefa Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, a także warszawską Starówkę.