Brzeźno k. Konina: Dzień skupienia dla Rycerzy Zakonu Św. Jana Pawła II

9 września 2024 r., Tekst i zdjęcia: Grzegorz Kukowski

Brzeźno k. Konina: Dzień skupienia dla Rycerzy Zakonu Św. Jana Pawła II

W pierwszą sobotę miesiąca, 7 września, w parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Brzeźnie k. Konina odbył się dzień skupienia dla Rycerzy Zakonu św. Jana Pawła II z diecezji włocławskiej.

W skupieniu wraz z Komandorem Włocławskim bratem Pawłem Sutowiczem uczestniczyli bracia z trzech istniejących chorągwi w diecezji włocławskiej: Chorągiew św. Antoniego i św. Maksymiliana ze Zduńskiej Woli oraz Chorągiew św. Jana Pawła II z Brzozówki.

Dzień skupienia rozpoczął się nabożeństwem do św. Jana Pawła II, patrona zakonu. W wygłoszonej konferencji ks. Tadeusz Szeszko, kapelan chorągwi św. Antoniego w Zduńskiej Woli, podkreślił znaczenie wspólnoty i braterstwa jaką tworzą Rycerze Zakonu św. Jana Pawła II oraz zwrócił uwagę na wielkie znaczenie trwania we wspólnocie z Chrystusem w Eucharystii. Nabożeństwo zakończyło się błogosławieństwem i ucałowaniem relikwii św. Jana Pawła II.

Na początku Eucharystii, która była centralnym punktem spotkania, trzech braci otrzymało awans na drugi stopień rycerski, na Rycerza Miłosierdzia. Homilię wygłosił gospodarz parafii, ks. Tomasz Bartkowiak. Przypomniał, że jest rzeczą bardzo ważną we współczesnym świecie dawanie świadectwa prawdzie. Uwypuklił, że "życie zgodne z charyzmatem Zakonu, czyli zgodne z sama Ewangelią, jest dla świata głupstwem i śmieciem, ale dla nas obowiązkiem i zaszczytem".

Całe spotkanie formacyjne, które prowadził kapelan diecezjalny ks. Mirosław Michalak, zakończyło się koronką do Bożego Miłosierdzia.