ZSK im. ks. Jana Długosza z życzeniami u Pasterza Diecezji

21 czerwca 2018 r., tekst: ks. Jacek Buta, foto: Krzysztof Jabłoński

ZSK im. ks. Jana Długosza z życzeniami u Pasterza Diecezji

W dniu 20 czerwca br. dyrekcja, przedstawiciele grona pedagogicznego oraz dzieci z Zespołu Szkół Katolickich im. ks. Jana Długosza we Włocławku zostali przyjęci na kameralnej audiencji przez księdza biskupa Wiesława Alojzego Meringa. Celem wizyty było przekazanie życzeń Pasterzowi Diecezji w przeddzień Jego patronalnego święta.

Szkolnej delegacji przewodniczył ks. prał. dr Jacek Kędzierski - dyrektor ZSK, wspierany przez długoszańskich prefektów: ks. dr. Jacka Butę oraz ks. Marcina Lewandowskiego, którzy zadbali o przygotowanie całej wizyty. Na czele delegacji, obok Księdza Dyrektora, stały Panie Wicedyrektor: Urszula Brykalska, Paulina Kłonowska oraz Sławomira Lewandowska.

Najpierw swoje życzenia wygłosiły dzieci reprezentujące szkołę podstawową. W szczerych słowach zapewniły o swej wdzięczności za biskupią opiekę sprawowaną nad szkołą oraz życzyły wielu Bożych łask. Po odczytaniu życzeń dzieci wręczyły jako upominek drewnianą rzeźbę przedstawiającą biskupa w towarzystwie dzieci. Kolejnym darem od najmłodszych długoszaków była ręcznie wykonana laurka z rymowanymi życzeniami, które wywołały serdeczny uśmiech na twarzy Księdza Biskupa.

Po dzieciach, przyszedł czas na przedstawicieli grona pedagogicznego. Pani Katarzyna Kwiatkowska oraz pan Jakub Kostrzewski odczytali okolicznościowe życzenia oraz wręczyli kwiaty na ręce Jego Ekscelencji. Szczególną uwagę przykuły słowa św. Pawła traktujące o nieprzewidywalności Boskich wyroków. Ksiądz Biskup odwdzięczył się słodkim upominkiem dla każdego członka delegacji. Jego Ekscelencja zapewnił o swej wdzięczności oraz pamięci względem wspólnoty szkolnej.