Licheń: rekolekcje wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej

22 kwietnia 2024 r., ks. DS

Licheń: rekolekcje wspólnot Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej

W dniach od 19 do 21 kwietnia w Licheniu swoje rekolekcje przeżywały wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym diecezji włocławskiej. Spotkanie odbywało się pod hasłem „Słuchajcie mojego głosu” (Jr 2,23) i zgromadziło 147 osób, wśród których byli też kapłani, klerycy, młodzież i dzieci.

W piątkowy wieczór uczestnicy wysłuchali konferencji Darii Małeckiej, a później, podczas adoracji słowa Bożego, poszukiwali w sobie odpowiedzi na pytania: po co Jezus wyprowadza mnie na pustynię, co oznaczają te niedogodności z którymi się zmagam, co mam robić później?

Sobota była dniem kontemplacji. Ks Adam Grabowski w konferencji przybliżył uczestnikom jej teoretyczne podstawy. Podzielił się też praktycznymi radami jak wytrwać w nieustannej modlitwie w codzienności. Zgromadzeni mieli okazję od razu wcielić w życie usłyszane słowa podczas indywidualnej kontemplacji, adoracji Pana Jezusa i koronki do Miłosierdzia Bożego.

Wieczorne spotkanie modlitewne było czasem uwielbienia Pana Jezusa i wołaniem o wylanie Ducha Świętego. Uczestnicy, wykorzystując obdarowanie charyzmatami, umacniali się wzajemną modlitwą i budowali relacje w rekolekcyjnej wspólnocie.

Nocne adoracje były możliwością osobistego spotkania z Panem Jezusem, wyciszenia i medytacji.

W niedzielę rekolektanci wysłuchali konferencji Agnieszki Warmińskiej. Mówiła ona o słuchaniu Bożego głosu, które ma się przekładać na służbę bliźniemu.

Krótki warsztat pokazał uczestnikom, że Jezus chce się nimi posługiwać i daje wszystko co jest do takiej posługi potrzebne.

Równolegle do formacji osób dorosłych odbywała się formacja dzieci i młodzieży. W przygotowanych specjalnie dla nich katechezach, zajęciach plastycznych i zabawach młodzi uczestnicy uczyli się jak zaufać Panu Jezusowi, wpatrywać się w Jego oblicze i słuchać Jego głosu.

Nad przebiegiem rekolekcji czuwali diecezjalni koordynatorzy Odnowy w Duchu Świętym - Agnieszka Warmińska i ks. Dominik Stempin.