Zduńska Wola: Przedstawiciele Fundacji "Wypłyń na głębie" mówili o problemach młodego pokolenia

11 września 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Stanisław Siurdyga

W niedzielę, 8 września, w ramach rozpoczynającego się Tygodnia Wychowania w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli gościli przedstawiciele fundacji działającej na rzecz młodego pokolenia „Wypłyń na głębię”. Parafianie wysłuchali świadectwa pomysłodawcy fundacji, który od wielu lat działa aktywnie na rzecz poprawy kondycji i zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Przekaz był skierowany przede wszystkim do osób dorosłych: rodziców, dziadków, czy osób pracujących z młodzieżą. Cytat przewodni, który towarzyszył spotkaniu - autorstwa Św. Jana Pawła II: Młodość to czas, w którym człowiek odczuwa największą potrzebę akceptacji i wsparcia, kiedy najbardziej pragnie być wysłuchany i kochany.

Fundacja „Wypłyń na Głębię” prowadzi akcje i działania profilaktyczne szkołach. W tym roku szkolnym pragnie dotrzeć do około 300 szkół. Do tego niezbędne są środki finansowe. Dlatego po Mszach Św. rozprowadzane były cegiełki w postaci notatników z cytatami Św. Jana Pawła II. Notatniki to autorskie produkty Fundacji „Wypłyń na Głębię”. Uzyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na rzecz poprawy kondycji zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polskich szkołach.