Włocławek: III Parafialny Festyn Rodzinny

11 września 2024 r., Tekst i zdjęcia: Katarzyna Kłodzińska

Włocławek: III Parafialny Festyn Rodzinny

8 września br. w parafii Najświętszego Zbawiciela we Włocławku odbył się III Parafialny Festyn Rodzinny. Jego celem była integracja międzypokoleniowa, a także możliwość spotkania się, bezpośredniej rozmowy i zabawy z najmłodszymi, aktywizowanie parafian do pracy w grupie i świętowania. Jednym z założeń było  towarzyszenie najmłodszym u progu nowego roku szkolnego i zachęta do nauki.

Festyn zgromadził ponad 400 osób: rodziców z dziećmi, młodzież, dorosłych, licznych seniorów. Wydarzenie przygotowało liczne grono parafian, sympatyków i darczyńców, nad którymi czuwali proboszcz - ks. Świerad Pettke oraz wikariusze - ks. Sławomir Wysocki i ks. Szymon Jastrzębski. Tegoroczny festyn rozpoczął się Mszą Świętą sprawowaną przez proboszcza miejscowej wspólnoty parafialnej, ks. Świerada Pettke.  Zabawę poprowadził wodzirej Michał Piekarski. Jedną z  atrakcji, wyczekiwanych przez przybyłych, była tzw. LOSteriada, Każdy z ponad 300 LOSterów wygrywał, a dodatkowo wszyscy brali udział w wielkim finale LOSteriady, czyli losowaniu głównych nagród tj. rower, vouchery do sklepu sportowego, kolacja dla dwóch osób,  czy rocznej prenumeraty tygodnika "Idziemy". Podczas wydarzenia pojawiły się postacie z bajek. Uczestnicy festynu mogli spróbować  żurku kujawskiego, przepysznych ciast, chleba ze swojskim smalcem i kiszonym ogórkiem, lemoniady, waty cukrowej oraz popcornu. Środki zgromadzone podczas festynu zostaną wykorzystane na modernizację dachu świątyni parafialnej.