Włocławek: adwentowe skupienie przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

10 grudnia 2022 r., s. Sylwia Wawrzyniak ZSNM

Włocławek: adwentowe skupienie przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych

W sobotę, 10 grudnia, odbyło się adwentowe skupienie przełożonych żeńskich zgromadzeń zakonnych diecezji włocławskiej.  Tym razem miało ono w parafii NMP Królowej Polski we Włocławku.

Przybyłe siostry zakonne powitał ks. kan. Marcin Idzikowski, proboszcz miejscowej parafii, który nawiązał do kaplicy adoracji i monstrancji ufundowanej przez parafian, a przedstawiającą Maryję.

Następnie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu, a po niej - Eucharystia której przewodniczył ks. prał. Lech Król (oprawę liturgiczną przygotowały mieszkające na terenie parafii NMP Królowej Polski siostry westiarki). Podczas homilii ks. Król przypomniał postać proroka Eliasza i Jana Chrzciciela.

W drugiej siostry wysłuchały konferencji na temat "Wierzę w Kościół – wspólnotę ochrzczonych, wierzę Kościołowi, wierzę z Kościołem”. Ks. Król przypomniał, że Kościół jest sakramentem i tajemnicą. Przedstawił również różne obrazy Kościoła - Lud Boży, świątynia Boża, Mistyczne Ciało Jezusa, wspólnota wierzących i świętych, zgromadzenie. Podkreślał, że Kościół jest święty świętością Boga, który nieustannie daje się człowiekowi w Eucharystii, umacnia go i przemienia.