Spotkanie przedstawicieli zakonów męskich z terenu diecezji włocławskiej w Licheniu Starym

10 grudnia 2022 r., Ks. Adam Stankiewicz MIC

Przedstawiciele zakonów męskich z terenu diecezji włocławskiej po raz kolejny spotkali się w sobotę 10 grudnia br., w Domu Zakonnym Księży Marianów w Licheniu Starym.

Spotkanie rozpoczęła adoracja Najświętszego Sakramentu, podczas której obecni zakonnicy mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

Podczas spotkania konferencję do zgromadzonych wygłosił ks. Zbigniew Grygorcewicz MIC, który w prelekcji podjął temat     misyjności wspólnoty Kościoła w kontekście trwającego roku duszpasterskiego pod hasłem "Wierzę w Kościół Chrystusowy".

W samo południe zakonnicy modlili się wspólnie podczas Eucharystii przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej Bolesnej Królowej Polski w licheńskiej bazylice.

Ostatnim punktem spotkania był wspólny posiłek, podczas którego zakonnicy mieli możliwość podzielenia się doświadczeniem przeżywania życia zakonnego.

Następne spotkanie zaplanowano na styczeń 2023 roku również w Licheniu.