W Ślesinie odbył się diecezjalny festiwal "Ryba"

26 listopada 2017 r.

W Ślesinie odbył się diecezjalny festiwal "Ryba"

25 listopada 2017 roku w Ślesinie odbyła się X edycja Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „RYBA”. Organizatorami wydarzenia byli: Wydział Duszpasterski Diecezji Włocławskiej, parafia św. Mikołaja i Dobrego Pasterza w Ślesinie oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie. Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Wiesław Mering.
W konkursie wzięło udział dwadzieścia podmiotów – młodych wykonawców i grup w czterech kategoriach: soliści dzieci, soliści młodzież oraz zespoły dziecięce, zespoły młodzieżowe. Prezentacje muzyczne oceniało jury w składzie: o. Mariusz Tabor, Małgorzata Siek, Grzegorz Grabowski. Po występie wszystkich uczestników jurorzy udali się na naradę. Gwiazdą jubileuszowej edycji festiwalu byli: zespół Wiarygodni, Małgorzata Szarek i Leye Oladipupo, którzy swoją nieziemską energią i pogodą ducha poruszyli serca słuchaczy. Piosenka religijna rozbrzmiewała w uszach i sercach wszystkich zgromadzonych.
„W tym konkursie nie ma przegranych”- powiedział proboszcz parafii Ślesin, Ks. prałat Leszek Rybka, kierując słowa uznania w stronę młodych Artystów. Prezentowane wystąpienia podziwiali również Burmistrz Miasta i Gminy Ślesin- p. Mariusz Zaborowski oraz Dyrektor MGOK w Ślesinie- p. Michał Chmielewski. Po krótkich przemówieniach nastąpiło ogłoszenie wyników.
Kategoria – zespół dziecięcy:
I miejsce Zespół Promyki z Ciechocinka,
II miejsce Zespół Nutki Św. Józefa z Włocławka,
III Schola Kanaan z Czernikowa.

Kategoria – zespół młodzieżowy:
I miejsce Duet Martyna i Oliwia z Szadku,
II miejsce Schola Dziecięco-Młodzieżowa z parafii Brdów,
III miejsce Zespół Boże Nutki z Sieradza.

Kategoria – soliści dzieci:
I miejsce Faustyna Michalska z Sieradza,
II miejsce Nikola Lorenc z Aleksandrowa Kujawskiego,
III miejsce Natalia Niedźwiedzińska ze Ślesina.

Kategoria – soliści młodzież:
I miejsce Martyna Nowak z Czernikowa,
II miejsce Joanna Pejkowska z Czernikowa,
III miejsce równorzędne Zuzanna Stefaniak z Szadku, Michał Kamiński z Lipna.
Jury przyznało również nagrodę specjalną dla Michaliny Wieczorek.

Ksiądz Paweł Skowron, organizator festiwalu, serdeczne podziękowania skierował do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie uczestników do konkursu, a także do tych, którzy czuwali nad organizacją wydarzenia – to cały sztab wyjątkowo oddanych osób.