Finał I Ministranckiego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Biskupa Diecezji Włocławskiej

10 grudnia 2022 r., ks. PP

10 grudnia odbył się finał I Ministranckiego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Biskupa Diecezji Włocławskiej. Nad przebiegiem tegorocznej edycji turnieju patronat objął ks. bp Krzysztof Wętkowski, który również był fundatorem pucharów i nagród.

Ministranci rywalizowali w dwóch kategoriach wiekowych. Do finału awansowała najlepsza dziesiątka diecezji. Znaleźli się w niej zawodnicy, którzy zwyciężali w poszczególnych etapach: parafialnym, dekanalnym oraz rejonowym.

Wyniki finału prezentują się następująco:

Kategoria: Ministrant Młodszy
1. miejsce - Kamil Głowacki, par. św. Michała Archanioła w Niemysłowie
2. miejsce - Antoni Jankowski, par. Narodzenia NMP w Charłupi Małej
3. miejsce - Wojciech Grzywiński, par. bł. Michała Kozala w Lipnie
4. miejsce - Tymoteusz Wdzięczny, par. św. Antoniego w Czerniewicach

Kategoria: Ministrant Starszy
1. miejsce - Wojciech Kochanek, par. św. Michała Archanioła w Niemysłowie
2. miejsce - Maciej Czynsz, par. Wniebowzięcia NMP w Radziejowie
3. miejsce - Igor Pietrzak, par. Św. Krzyża w Łowiczku
4. miejsce - Stanisław Olejnik, par. Narodzenia NMP w Charłupi Małej
5. miejsce - Patryk Lewandowski, par. św. Doroty w Grochowach

Puchary, medale i nagrody w imieniu pasterza diecezji, wręczył ks. Mateusz Szurgot, kapelan Biskupa Włocławskiego. Gratulując zwycięzcom, ksiądz kapelan życzył ministrantom, aby w taki sam sposób jak walczyli o zajęcie najlepszego miejsca w turnieju, nieustannie walczyli o Królestwo Boże w swoim życiu.

Organizatorzy turnieju: ks. Patryk Sękowski i ks. Przemysław Pankowski, dziękując, podkreślili życzliwość i pomoc księdza biskupa, a także ks. Jacka Kędzierskiego, dyrektora ZSK im. ks. Jana Długosza we Włocławku, który niezawodnie stanął na wysokości zadania, nie tylko udostępniając miejsce w ZSK, ale również fundując obiad dla wszystkich uczestników i opiekunów.