Zaduszkowa wieczornica w Lubieniu Kujawskim

6 listopada 2023 r., ks ŁK

Zaduszkowa wieczornica w Lubieniu Kujawskim

„Zwykliśmy mawiać, że czas szybko mija. Tymczasem… to my mijamy!” – tę ponadczasową prawdę usłyszeli uczestniczący w zaduszkowej wieczornicy w Lubieniu Kujawskim. W niedzielę 5 listopada br., w parafialnej świątyni miała miejsce akademia, przygotowana przez nauczycieli i pracowników Zespołu Placówek Oświatowych w Lubieniu Kujawskim oraz chór parafialny pod dyrekcją Adama Mrozińskiego.

Treść sztuki koncentrowała uwagę widza na teraźniejszości, jako daru Boga, a zarazem pozwalała zajrzeć za zasłonę innego świata. „Raz się żyje (?)”, to niby prosta historia, dotykająca problemu: „Czy człowiek umierając odchodzi naprawdę?”. Recytatorzy stawiali szereg pytań ważnych i trudnych dla każdego człowieka, zachęcając do wzajemnego szacunku.

Wieczorne spotkanie poetycko-muzyczne, zakończyło odczytanie imion osób, które w ostatnim czasie odeszły do wieczności. Ostatnim akordem było wspólne odśpiewanie pieśni „Zwycięzca śmierci”, która jednocześnie rozpoczęła Eucharystię – spotkanie ze Zmartwychwstałym.