Wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Konina na Jasną Górę

7 sierpnia 2022 r., dk. PC

Wyruszyła Piesza Pielgrzymka z Konina na Jasną Górę

W niedzielę, 7 sierpnia, na pielgrzymi szlak wyszli pątnicy Pieszej Konińskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Grupa żółta ma przed sobą tydzień wędrówki do Częstochowy.

Pielgrzymka wyruszyła z parafii św. Maksymiliana Kolbe. O godz. 6.00 sprawowana była Eucharystia z udziałem pątników, parafian oraz tych, którzy pielgrzymów odprowadzali. Mszy świętej przewodniczył, pochodzący z parafii św. Maksymiliana, ks. Artur Niemira - kanclerz włocławskiej Kurii. Homilię wygłosił ks. Tobiasz Winnicki, który wraz z ks. Kamilem Jakubowskim - kierownikiem grupy „żółtej - towarzyszyć będzie pielgrzymom na szlaku.

Mszę świętą koncelebrowali również ks. Sławomir Kasprzak - proboszcz parafii św. Stanisława w Kramsku oraz ks. Marek Molewski, koordynator pielgrzymek diecezji włocławskiej na Jasną Górę.

Z Konina wyruszyło około 200 osób. Wśród nich jest siedmioro niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich. Pierwszy etap prowadzi do Turku, skąd jutro wyruszy także grupa „zielona”. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 13 sierpnia.