Konin: Msza św. za poszkodowanych w wypadku w Chorwacji

7 sierpnia 2022 r., źródło: Głos Wielkopolski

Konin: Msza św. za poszkodowanych w wypadku w Chorwacji

W niedzielę, 7 sierpnia, w kościele św. Wojciecha w Koninie sparowana była Msza św. w intencji ofiar, poszkodowanych w wypadku autokaru w Chorwacji oraz ich rodzin. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Henryk Witczak, proboszcz miejscowej parafii. – Przychodzimy dzisiaj do tej świątyni, aby polecać Bogu tych wszystkich, którzy w tym wypadku doznali uszczerbku, którzy walczą o życie i za te osoby, które zmarły – mówił ks. Witczak.

Liturgię rozpoczęła pieśń „Pójdź do Jezusa”. Nawiązując do niej, ksiądz proboszcz powiedział, że jest ona adekwatna do sytuacji i rzeczywistości, w której znaleźli się wierni parafii na konińskim Morzysławiu.

W sobotnim wypadku autokaru ucierpiało dwanaście osób z diecezji włocławskiej. Większość pochodziła z parafii św. Wojciecha w Koninie. W tej grupie jest ks. wikariusz Rafał Działak. Dwie osoby straciły życie.