Włocławek: zakończenie misji parafialnych i inauguracja kaplicy adoracji w parafii św. Stanisława

9 kwietnia 2022 r., ks. PK

W sobotę, 9 kwietnia, podczas liturgii Niedzieli Męki Pańskiej zwanej tradycyjnie Palmową, pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego Krzysztofa Wętkowskiego, zebrała się stanisławowa wspólnota, aby podziękować Panu Bogu za 100 lat istnienia parafii.

Do tego wydarzenia przygotowywały parafialne misje święte. Duchowy wymiar jubileuszu podkreślił w homilii ksiądz biskup, zwracając uwagę jednocześnie, że Niedziela Palmowa wprowadza wiernych w czas poprzedzający najważniejsze wydarzenia zbawcze. W mękę Chrystusa wpisują się osoby związane z parafią: patron wspólnoty św. Stanisław, biskup i męczennik, oraz pierwszy proboszcz, bł. Józef Straszewski, męczennik zaliczony do grona błogosławionych 108 męczenników II wojny światowej.

Na zakończenie Eucharystii została odmówiona Litania do Krwi Chrystusa, po czym biskup włocławski udzielił wiernym misyjnego błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem i w procesji przeniósł Chrystusa Eucharystycznego do Kaplicy Adoracji – jubileuszowego pomnika. Tam do godziny 21.00 wierni czuwali przy Chrystusie, eksponowanym w monstrancji sprzed 100 lat, którą ufundował na początku istnienia parafii bł. ks. Józef Straszewski.