Niedziela Palmowa w bazylice katedralnej

10 kwietnia 2022 r., tekst: al. MM; foto: ks. JG/al. PC

Niedziela Palmowa w bazylice katedralnej

W Niedzielę Męki Pańskiej, 10 kwietnia, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski przewodniczył uroczystej Eucharystii połączonej z obrzędem poświęcenia palm i procesją wokół bazyliki katedralnej.

Liturgia Niedzieli Palmowej składa się z dwóch różnych elementów – z jednej strony radosna procesja z palmami, a z drugiej Ewangelia ukazująca Mękę Pańską, którą w katedrze wykonali alumni Wyższego Seminarium Duchownego. W ten sposób Kościół podkreśla, że triumf Chrystusa oraz Jego cierpienie i śmierć są ze sobą nierozerwalnie związane. Chrześcijańskie tajemnice wiary przenikają się – radość tworzy nierozdzielną jedność z krzyżem.

Liturgii towarzyszył śpiew chóru seminaryjnego pod dyrekcją ks. Marcina Ziółkowskiego.