Włocławek: wystawa poświęcona świętym i błogosławionym diecezji w sanktuarium św. Józefa

11 września 2023 r., tekst i foto: ks. JB

Podczas niedzielnych Mszy św., 10 września, parafia św. Józefa we Włocławku dziękowała Bogu za 45 lat istnienia. Ustanowił ją bp Jan Zaręba 8 września 1978 r.

Z tej okazji odsłonięto wystawę przedstawiającą świętych i błogosławionych związanych z diecezją włocławską, świętującą w tym roku swoje 900-lecie. Poszczególne plansze zawierają krótki życiorys, cytaty, modlitwę, datę liturgicznego wspomnienia oraz miejsce kultu i pamięci na terenie diecezji.

Wystawa, która ma charakter stały, zainstalowana została w korytarzu górnego kościoła, w pobliżu kancelarii, we wnękach, które odnowili i przygotowali miejscowi Rycerze Kolumba.

Zachęcamy do bliższego poznania świętych i błogosławionych diecezji włocławskiej, którzy kierowali się wiarą i miłością do Boga i do ludzi; którzy w różnych epokach i okolicznościach udowodnili, że świętość jest możliwa i piękna.