Wczasorekolekcje wspólnoty SALVATI

22 lipca 2024 r., Tekst: ks. Mateusz Włosiński Zdjęcia: ks. Mateusz Jędrzejczak, Wiktoria Leszczyńska

Wczasorekolekcje wspólnoty SALVATI

Przez 6 dni, od 14 do 19 lipca, osoby z niepełnosprawnościami i wolontariusze ze wspólnoty SALVATI działającej w okręgu włocławskim uczestniczyły we wczasorekolekcjach, które odbywały się w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Pomysłodawcami i koordynatorami wyjazdu byli ks. Mateusz Jędrzejczak i Wiktoria Leszczyńska.

Centrum tego czasu były rekolekcje prowadzone w oparciu o Ewangelię z dnia przez ks. Mateusza Włosińskiego, ojca duchownego grupy. Rekolekcyjny dzień rozpoczynał się modlitwą poranną i kończył niezmiennie apelem jasnogórskim.

Każdy dzień był okazją do wyjścia w różne miejsca Torunia celem poznawania bogactwa kulturowego ziemi chełmińskiej. Oprócz rejsu widokowego po Wiśle i zwiedzaniu starówki na mieście, grupa brała udział także w warsztatach w Żywym Muzeum Piernika.