Diecezja włocławska: Trwają rekolekcje oazowe

22 lipca 2024 r., Tekst: Agnieszka Rosiak, Zdjęcia: Marcin Jaworski, Agnieszka Rosiak

Diecezja włocławska: Trwają rekolekcje oazowe

Od 16 lipca w Seminarium Duchownym we Włocławku oraz w ośrodku w Żydowie odbywają się 15 dniowe rekolekcje Ruchu Światło-Życie diecezji włocławskiej. Dzieci i młodzież formują się według programu Oazy Dzieci Bożych III stopnia, Oazy Nowej Drogi I stopnia oraz Oazy Nowego Życia I. Moderatorami oazy są: ks. Mariusz Nowacki, ks. Wojciech Thiel, ks. Piotr Czajkowski, ks. Daniel Mańkowski. Na rekolekcjach w seminarium posługują również klerycy: Paweł Roszak oraz Igor Kustosz. W rekolekcjach bierze udział 127 osób.

Natomiast w poniedziałek, 29 lipca, na zaproszenie biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego, do włocławskiej katedry przybędą młodzi uczestnicy Ruchu Światło-Życie z diecezji włocławskiej, bydgoskiej i łowickiej, aby świętować dzień wspólnoty.