Spotkanie Rodzin z Jezusem w Domu Matki (zaproszenie)

1 sierpnia 2024 r., Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium, Licheń Stary

Spotkanie Rodzin z Jezusem w Domu Matki (zaproszenie)

Na Spotkanie Rodzin z Jezusem w Domu Matki w najbliższą niedzielę zapraszają księża marianie do sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Po Mszy św. odprawionej przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 16.00 odbędzie się Adoracja Najświętszego Sakramentu dedykowana dla Rodzin. Hasłem spotakania będą słowa "Jezus jest źródłem naszej miłości".

– Od jakiegoś czasu zauważyliśmy, że do sanktuarium przybywają całe rodziny – mówi ks. Sławomir Homoncik MIC, kustosz sanktuarium. Marianin uważa, że do odwiedzenia Lichenia w rodzinnym gronie zachęca zieleń czy place zabaw, ale też możliwość pospacerowania i spotkania przy wspólnym deserze czy obiedzie.
– Małżeństwa potrzebują takiego spotkania przed Jezusem i Matką Najświętszą. Może nie zawsze mają okazję, by w swoich domach pomodlić się razem. Chcemy ich zaprosić na modlitwę zorganizowaną tutaj dla nich, polegającą na tym, by włączyć swoje serce w modlitwę adoracyjną – zachęca zakonnik.

Sanktuarium na co dzień stara się objąć rodziny troską w szerokim wymiarze. Małżeństwa mające problem z poczęciem dziecka mogą uzyskać pomoc w Ośrodku Wsparcia Płodności "NaProTechnologia". W licheńskim sanktuarium działa także Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, które świadczy pomoc psychologiczną dla osób z problemami emocjonalnymi i w relacjach. Pomaga osobom uzależnionym i ich rodzinom, przygotowuje narzeczonych do sakramentu małżeństwa i odpowiedzialnego rodzicielstwa, wspomaga małżonków w kryzysie oraz rodziców w kłopotach wychowawczych z dziećmi.

Przed popołudniową Mszą Świętą będzie można wziąć udział w dwóch koncertach na terenie sanktuarium:
– godz. 14.00: VI Międzynarodowy Licheński festiwal Muzyki organowej „Basilica Sonans” – koncert Mateusza Rzewuskiego (bazylika licheńska, nawa główna)
Mateusz Rzewuski to jeden z najaktywniej koncertujących artystów młodego pokolenia. Ukończył wyższe uczelnie muzyczne w czterech krajach: Polsce Niemczech Francji oraz w Szwajcarii, a stopień doktora sztuk muzycznych w dziedzinie artystycznej (instrumentalistyka) uzyskał w wieku zaledwie 26 lat. Koncertował w ramach międzynarodowych festiwali na czterech kontynentach.
Podczas tegorocznej edycji Festiwalu „Basilica Sonans” występują artyści z Polski, Austrii, Litwy, Włoch oraz  Szwajcarii. Muzycy grają na największych polskich organach dysponujących 12 323 piszczałkami i 157 głosami, których główny stół gry wyposażony jest w sześć manuałów.
– godz. 15.00: Letnie koncerty przy fontannie ­– koncert Michała Zatora (harfa i śpiew) oraz Macieja Gwoździa (trąbka) (plac przed licheńską bazyliką)
Artyści zaprezentują najpiękniejsze utwory sakralne oraz piosenki religijne w unikatowych i oryginalnych aranżacjach na harfę, śpiew oraz trąbkę. Wybrzmią takie utwory, jak „Ave Maria” Schuberta czy Cacciniego, słynny „Obój Gabriela” z filmu „Misja”
Michał Zator – półfinalista V edycji programu "Mam talent", jeden z niewielu w Polsce śpiewających harfistów.
Maciej Gwóźdź – pierwszy trębacz Orkiestry Teatru Wielkiego w Poznaniu, kapelmistrz Sompoleńskiej Orkiestry Dętej.