Licheń. 42. Pielgrzymka Rodzin i Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej

23 sierpnia 2024 r., Robert Adamczyk, Biuro Prasowe Sanktuarium, Licheń Stary

Licheń. 42. Pielgrzymka Rodzin i Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej

Doroczna Pielgrzymka Rodzin i Ludzi Pracy z regionu konińskiego przybędzie do licheńskiego Domu Matki w najbliższą niedzielę, 25 sierpnia. Pielgrzymi będą modlić się polecając swoje intencje podczas Mszy św. sprawowanej przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 16.00.

Tegorocznej pielgrzymce towarzyszyć będzie hasło trwającego roku duszpasterskiego „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”.

Pielgrzymka rozpocznie się przed kościołem pw. św. Wojciecha w Koninie o godz. 11.30. W Licheniu pątnicy zostaną powitani przy pomniku św. Jana Pawła II przy kościele św. Doroty ok. godz. 15.00. Następnie udadzą się do bazyliki, aby wspólnie modlić się podczas Mszy św. o godz. 16.00 celebrowanej przed cudownym obrazem Matki Bożej Licheńskiej przez ks. kan. dra Henryka Witczaka, proboszcza konińskiej parafii. Zwieńczeniem Pielgrzymki Rodzin i Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej będzie modlitwa połączona ze złożeniem kwiatów pod pomnikiem bł. Jerzego Popiełuszki.

Pielgrzymkę Ludzi Pracy do Matki Bożej Licheńskiej organizuje Akcja Katolicka Diecezji Włocławskiej przy współudziale oddziału Akcji Katolickiej oraz Konfraterni im. ks. Jerzego Popiełuszki działających przy parafii pw. św. Wojciecha w Koninie, a także NSZZ „Solidarność” Kopalni Konin.