Siniarzewo: wizyta krajeńskich pielgrzymów

23 lipca 2024 r., Tekst i zdjęcia: Aleksandra Świtalska

Siniarzewo: wizyta krajeńskich pielgrzymów

Zanim na jasnogórski szlak pielgrzymkowy wyruszą grupy z Włocławka, Konina, Turku i Dzierżaw, przez diecezję włocławską przechodzą już kolejne grupy pielgrzymkowe z północnej części Polski. Setki osób zatrzymują się przy wielu parafiach, gdzie doświadczają gościnności duszpasterzy i diecezjan.

Niewielka, bo licząca zaledwie dwudziestu kilku pielgrzymów grupa Pieszej pielgrzymki diecezji bydgoskiej z Sępólna Krajeńskiego po noclegu w Konecku, na śniadanie zatrzymała się w parafii św. Jakuba Apostoła w Siniarzewie. Po nawiedzeniu świątyni, pątnicy posilili się na plebanii i odpoczęli spędzając czas w przydomowym podwórku. Przewodnikiem krajeńskiej pielgrzymki jest ks. Michał Czyż, a z grupą pielgrzymuje również 81 letni ks. Marian Kotewicz, który do 2020 r. prowadził błękitną grupę z diecezji bydgoskiej.

Po gościnnym przyjęciu przez miejscowego duszpasterza ks. Juliana Głowackiego, pielgrzymi posileni i obdarowani prowiantem na później, ruszyli ze śpiewem w dalszą drogę do tronu Matki Bożej Częstochowskiej.