Rozpoczęła się 10. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

22 sierpnia 2022 r., ks. PK

Rozpoczęła się 10. Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę

22 sierpnia, Mszą św. o godz. 9.00 w parafii św. Barbary w Turku, rozpoczęła się 10. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Włocławskiej na Jasną Górę.

Eucharystii przewodniczył ks. kan. Mirosław Frankowski, a koncelebrowali: ks. Paweł Koralewski z Włocławka i ks. Piotr Kowalski z Turku. Zgromadzeni na Mszy św. modlili się o błogosławieństwo Boże i łaski potrzebne dla wyruszających na szlak pielgrzymi.

Po Mszy św. dwudziestoczteroosobowa grupa, pod kierownictwem ks. Piotra Kowalskiego, wyruszyła w drogę. Trasa pielgrzymki liczy 340 km. Na Jasną Górę dotrą 24 sierpnia, gdzie zostaną powitani wraz z pielgrzymami z Sieradza i Zduńskiej  Woli.

Oprócz indywidualnych intencji, pielgrzymi modlą się o moc Bożego Ducha dla siebie, swoich rodzin, parafii, diecezji i Ojczyzny.