Rekolekcje dla maturzystów we włocławskim WSD

27 lutego 2023 r., tekst: dk. MM; foto: al. KK

Rekolekcje dla maturzystów we włocławskim WSD

W dniach 24-26 lutego, w Wyższym Seminarium Duchownym im. bł. Stefana Wyszyńskiego we Włocławku, już po raz szesnasty miały miejsce rekolekcje dla maturzystów. W tym roku prowadził je ks. Remigiusz Zacharek, ojciec duchowny alumnów miejscowego WSD. Na zaproszenie do udziału w tych rekolekcjach odpowiedziało 8 mężczyzn.

Rekolekcje służyły pogłębieniu więzi z Panem Bogiem, otwarciu na Jego słowo oraz rozeznaniu swojego miejsca w życiu i Kościele.

Pierwszego dnia rekolektanci zostali zapoznani z funkcjonowaniem i historią jednego z najstarszych w Polsce i Europie seminariów duchownych. Aby lepiej przeżyć rekolekcje i zawiązać wspólnotę, młodzież wzięła udział w spotkaniu, podczas którego wzajemnie się poznała i zaznajomiła z planem na najbliżej trzy dni.

W czasie tego świętego czasu uczestnicy brali udział w konferencjach, które głosił ks. Zacharek oraz, razem z klerykami, spotykali się w mniejszych grupach w celu wymiany poglądów i złożenia świadectwa.

Podczas rekolekcji maturzyści uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu, w czasie której mogli skorzystać z sakramentu pokuty. Najważniejszym punktem rekolekcji była codzienna Msza św., której przewodniczył ks. Remigiusz Zacharek

W wolnym czasie młodzież aktywnie spędzała czas w sali gimnastycznej. Natomiast podczas sobotniego wieczoru rekolektanci wspólnie obejrzeli film „Chata”.