Bp Wętkowski w Połajewie: człowiek napełniony łaską nie jest skazany na porażkę

27 lutego 2023 r., ks. Waldemar Kowal

Bp Wętkowski w Połajewie: człowiek napełniony łaską nie jest skazany na porażkę

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 26 lutego, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski przeprowadził wizytację kanoniczną w parafii Świętej Trójcy w Połajewie.

Wydarzenie rozpoczęło się od nawiedzenia kościoła filialnego w Przewozie. W słowie skierowanym do zgromadzonych, ksiądz biskup zachęcał do wytrwałej modlitwy w intencji Kościoła i powołań oraz rodzin i małżeństw.

W drodze do Połajewskiego kościoła biskup diecezjalny odwiedził najstarszą parafiankę, panią Irenę, kończącą w maju 102 lata.

W południe rozpoczęła się Msza św. W imieniu wiernych Biskupa Włocławskiego powitała wielodzietna rodzina.

W homilii bp Wętkowski, nawiązują do liturgii słowa, zaprosił do refleksji nad tym, co jest naszą najważniejszą wartością w życiu, za którą należy podążać. „Planując życie osobiste, małżeńskie czy rodzinne nie możemy ulegać złu i podszeptom szatana. Zły zawsze proponuje łatwą drogę, by osiągnąć życiowy sukces czy władzę, dlatego Jezus idzie na pustynię by pokazać każdemu z nas, że możemy się oprzeć złu i pokusie, a człowiek napełniony łaską Zbawiciela nie jest skazany na przegraną”, tłumaczył hierarcha.

W dalszej części ksiądz biskup zachęcił wiernych do wytrwałość w wierze, która pomoże przygotować się do spotkania z Matką Bożą w Jasnogórskiej ikonie podczas peregrynacji, a także do jubileuszu 900-lecia diecezji.

Na zakończenie Eucharystii ksiądz biskup poświęcił krzyż misyjny oraz spotkał się  z członkami grup działających w parafii.