Parafialna Szkółka Gitarowa w Zduńskiej Woli

30 października 2018 r., ks. Artur Biernat

Parafialna Szkółka Gitarowa w Zduńskiej Woli

Od października w parafii Wniebowzięcia NMP w Zduńskiej Woli działa Parafialna Szkółka Gitarowa pod kierunkiem tutejszego wikariusza - ks. Artura Biernata.

Pomysł jej powstania zrodził się spontanicznie po pielgrzymce zduńskowolskiej, kiedy to zrodziło się pytanie: kto kiedyś w przyszłości zastąpi młodzież grającą dziś na gitarach podczas pielgrzymek, w scholce i we wspólnotach modlitewnych? Wydaje się oczywistym, że jeśli chcemy mieć w przyszłości we wspólnotach parafialnych oprawę muzyczną na dobrym poziomie, już dziś trzeba o tym pomyśleć.

Jak się okazało chętnych do nieodpłatnej pracy w szkółce nie trzeba było szukać długo. Od 11 października młodzież i dzieci ćwiczą, pod okiem animatorów muzycznych ze sporym doświadczeniem. Zajęcia odbywają się nieodpłatnie raz w tygodniu w salce parafialnej.

Życzymy dzieciom i młodzieży wiele wytrwałości i radości z nauki, licząc też że kiedyś będą mogli służyć swoim nowym talentem Panu Bogu.