Osięciny: muzyczne jasełka

25 grudnia 2018 r., tekst: Anna Jezierska; foto: ks. AT

Osięciny: muzyczne jasełka

W noc Bożego Narodzenia w Sanktuarium Eucharystii i Jedności Kapłańskiej w Osięcinach parafianie mieli możliwość obejrzenia wyjątkowych jasełek pt. „Boże Narodzenie - Narodzenie Miłości”. W widowisku słowno-muzycznym wyśpiewano historię Maryi, Józefa i Jezusa. W role bohaterów bożonarodzeniowej historii wcielili się nauczyciele oraz młodzież z miejscowej parafii, zaś współczesnymi Mędrcami stały się osoby uważane powszechnie za autorytety: dyrektor szkoły podstawowej w Osięcinach, prawnik oraz nauczyciel, którzy licznie zgromadzonym wiernym przypomnieli słowa św. Jana Pawła II oraz św. Hieronima.

W partiach chórowych aktorów wspomagali młodzi soliści z Akademii Wokalu działającego w Gminnym Ośrodku Kultury w Osięcinach.

Jasełka od strony muzycznej przygotował Tomasz Cybulski, zaś reżyserem widowiska była Anna Jezierska.