Bp Mering podczas Wigilii w WSD: „dzisiaj przybywa do nas Pan”

25 grudnia 2018 r., tekst: al. ŁK, foto: ks. JB

Bp Mering podczas Wigilii w WSD: „dzisiaj przybywa do nas Pan”

„Dzisiaj przybywa do nas Pan” - mówił bp Mering podczas seminaryjnej wieczerzy wigilijnej. W poniedziałek, 24 grudnia br., o godz. 15.30 w kościele św. Witalisa uroczystymi Nieszporami rozpoczęto świętowanie okresu Narodzenia Pańskiego. Wraz z Pasterzem Kościoła włocławskiego obecny był bp Stanisław Gębicki, księża moderatorzy, profesorowie, pracownicy Kurii oraz alumni. Zgromadzeniu liturgicznemu przewodniczył ks. prał. Jacek Szymański, rektor WSD, a homilię wygłosił ks. kan. Marcin Idzikowski, wicerektor włocławskiego seminarium.

W życzeniach skierowanych do zebranych bp Mering akcentował uobecnienie zbawczego wydarzenia Wcielenia w liturgii Kościoła. „Trzeba nam przeżywać Boże Narodzenie nie jako tradycję, ale jako potrzebę serca” - apelował Biskup Włocławski wskazując na nieustanną postawę zadziwienia nad cudem Wcielenia. Przywołując werset czytania nieszporów (Ga 4,4) hierarcha podkreślił, że „dziś nadeszła pełnia czasu”.

Biskup Diecezjalny podał także terminy święceń prezbiteratu (które będą miały miejsce 9 czerwca, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego) oraz święceń diakonatu (zaplanowaną na dzień 2 czerwca, w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego).

Ksiądz Biskup poinformował także o nominacji ks. prał. Romana Walczaka na stanowisko Radcy Nuncjatury Apostolskiej w Republice Południowej Afryki. Ks. Walczak rozpoczął służbę dyplomatyczną Stolicy Apostolskiej w roku 2008, posługując m.in. na placówkach w Liberii, Portugalii, Nowej Zelandii.