Modlitwa uzdrowienia w licheńskiej bazylice

27 lipca 2024 r., Justyna Zacharek, Biuro Prasowe Sanktuarium, Licheń Stary

Modlitwa uzdrowienia w licheńskiej bazylice

Ponad trzy tysiące wzięło udział w Mszy Świętej z modlitwą uzdrowienia, która odbyła się w bazylice licheńskiej w piątek, 26 lipca. Podczas południowej liturgii modlono się wraz ze znanym charyzmatycznym kapłanem z Ugandy – o. Johnem Bashoborą.

Ugandyjski kapłan podkreślał w homilii, że Eucharystia oznacza dziękczynienie, a Jezus jest jedynym Panem. – Duch prawdy prowadzi nas do tego, aby działać i żyć jak Jezus, czyniąc nas Kościołem. (…) Zapomnieliśmy że On jest Panem naszego życia. Odeszliśmy od Niego. Ale On ciągle do nas przychodzi – mówił. – Dziś Pan wzywa nas: zwróćcie się do Mnie, wy zbuntowane dzieci. Pan nas kocha pomimo tego, że się buntujemy. Zostaliśmy ochrzczeni abyśmy stali się prorokami według serca Jezusa, abyśmy byli ludem kapłańskim Boga, ludźmi, którzy pomagają innym przyjść do Niego. Niech nasze serca zranione przez innych, zostanie uzdrowione teraz. Będziemy trwać z Jezusem – Drogą, Prawdą, i Życiem.

O. Bashobora odwołał się do obchodzonego 25 lipca w liturgii Kościoła wspomnienia Joachima i Anny, dziadków Pana Jezusa. Zachęcił do dziękczynienia za babcie i dziadków. Podczas Eucharystii modlono się także za obecnych małżonków, dzieci i młodzież oraz bezpłodne pary. Dziękowano Bogu za powołania księży oraz sióstr zakonnych.

Po Mszy Świętej ponad 3 tysiące wiernych trwało na adoracji Najświętszego Sakramentu. O. Bashobora poprowadził poruszającą modlitwę uwielbienia. – Przez Twoje rany moje serce jest uzdrowione. Przyjdź do mojego serca, Panie Jezu. Zapraszam Cię, byś zniszczył te rany w moim sercu. Pan chce uzdrowić Twoje serce, usunąć smutek; uzdrowić serce i wiarę. Dziękujemy Ci Panie Jezu. Wznoszę swoje ręce do Ciebie, Panie. Nawet, jeśli wydaje mi się, ze jestem daleko od Ciebie, wierzę, że zostanę uzdrowiony. Twoje serce to jest dotknięcie miłości  – mówił. Następnie przeszedł z Najświętszym Sakramentem przez całą licheńską bazylikę. Dotarł z Panem Jezusem do wszystkich zakątków nawy głównej największej polskiej świątyni, zatrzymując się przed wiernymi i błogosławiąc.

– Pan Jezus uzdrawia podczas każdej Mszy Świętej – podkreśla Agnieszka Warmińska, koordynatorka Odnowy w Duchu Świętym w diecezji włocławskiej i organizatorka warsztatów. Jak zauważyła, zaproszenie na Mszę Świętą przyjęło wiele osób, które czują  potrzebę szczególnego doświadczenia Pana Boga i przemiany w swoim życiu – Modlitwa, która odbyła się po Mszy Świętej jest szczególną prośbą, by Pan Jezus dotykał tych osób, które przychodzą z jakimiś trudnościami, chorobami fizycznymi i duchowymi – mówiła.

Otwarte spotkanie z o. Johnem Bashoborą, które odbyło się w bazylice licheńskiej było ostatnim punktem trwających od wtorku w licheńskim sanktuarium warsztatów posługi charyzmatycznej. Wzięło w nich udział 600 osób z Polski, Białorusi, Ukrainy.

O. Bashobora odwiedził również uczestników diecezjalnej oazy osób chorych i niepełnosprawnych i porowadził z nimi modlitwę uzdrowienia.

Justyna Zacharek
Biuro Prasowe Sanktuarium