Lubień Kujawski: z kościoła na boisko

25 lipca 2024 r., Tekst: ks. Łukasz Kołodziejczak Zdjęcia: Patryk Kwiatkowski, Marcin Seklecki

Lubień Kujawski: z kościoła na boisko

Sport może mieć większą siłę ewangelizacyjną wśród młodzieży niż wspólnoty modlitewne. Nie bez przyczyny św. Jan Bosko mawiał: „Boisko bardziej przyciąga niż kościół”. W czwartek 25 lipca, po wieczornej Eucharystii, młodzież wyruszyła rowerami z Lubienia Kujawskiego do Kamiennej, by uczestniczyć w turnieju o puchar sołectwa Gliznowo. W rozgrywkach, przy głośnym dopingu kibiców, uczestniczyły cztery drużyny. Dwie drużyny młodzieżowe oraz dwie sportowych weteranów, wśród których nie zabrakło pracowników Urzędu Miasta i Gminy Lubień Kujawski.

Kiedy cały świat sportowy z uwagą oczekuje rozpoczęcia XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich, lubieńscy zawodnicy z nie mniejszą pasją rozgrywali mecze w piłkę siatkową. Turniej zakończył się przy ognisku. Dobre humory, smaczne jedzenie, a także sportowa atmosfera – budowały dobry nastrój. Oprócz zmęczenia, na twarzach zawodników i kibiców widoczna była radość.