Jasna Góra: Msza Św. dla pielgrzymów diecezji włocławskiej

25 sierpnia 2024 r., Tekst: ks. Przemysław Pilarski, zdjęcia: ks. Karol Łazik

Jasna Góra: Msza Św. dla pielgrzymów diecezji włocławskiej

"Maryja uczy nas jak trwać we wspólnocie Kościoła" - powiedział do pielgrzymów pieszych z Sieradza i Zduńskiej Woli oraz rowerowych z Turku biskup włocławski Krzysztof Wętkowski w homilii podczas Mszy Św. sprawowanej w kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej 25 sierpnia br. Biskup Wętkowski zauważył dalej, że Maryja uczy nas, na czym polega wiara: Wiara pozwala nam spojrzeć szerzej. "Kto uwierzy, zrozumie" - nawiązywał do słów św. Augustyna.

Wraz z biskupem włocławskim Mszę Św. koncelebrowali kapłani diecezji włocławskiej uczestniczący w pieszych pielgrzymkach z Sieradza i Zduńskiej Woli oraz rowerowej z Turku. Oprawę muzyczną liturgii zapewniła grupa muzyczna pielgrzymki sieradzkiej. Na zakończenie Eucharystii specjalne odznaczenie dla zasłużonego pielgrzyma "Peregrinus Mariae" otrzymał Stanisław Kosatka, przewodnik pieszej pielgrzymki sieradzkiej, który od 42 lat udaje się na pątniczy szlak.