Gala konkursu recytatorskiego „Zobaczyć świat z innej strony”

11 maja 2023 r., Anna Dobropolska

Gala konkursu recytatorskiego „Zobaczyć świat z innej strony”

W środę, 10 maja, w Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie miała miejsce gala wieńcząca konkurs recytatorski poezji ks. Władysława Piechoty, zatytułowany: „Zobaczyć świat z innej strony”. Uczestniczyli w niej laureaci konkursu wraz z opiekunami, konkursowe jury i sponsorzy nagród. Nie zabrakło też autora deklamowanych utworów.

Konkurs, który miał na celu uwrażliwienie na słowo poetyckie, rozwijanie uzdolnień artystycznych i propagowanie twórczości lokalnych poetów, odbył się w dwóch etapach: 19 i 26 kwietnia. Wzięło w nich udział 107 uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu konińskiego, słupeckiego, tureckiego i kolskiego.

W zmaganiach najlepsi okazali się:

Wśród uczniów szkół podstawowych:
I miejsce – Natalia Filipiak ze Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Rychwale (opiekun: Renata Mateja),
II miejsce – Dominik Balcerczak ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Grochowach (opiekun: Marzena Mizerska),
III miejsce – Izabela Krygier i Adam Krygier ze Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Sławsku (opiekun: Bogumiła Frasz).

Wśród uczniów szkół średnich:
I miejsce – Maciej Rogala z II Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Koninie (opiekun: Beata Dańczak),
II miejsce – Patrycja Wiśniewska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kleczewie (opiekun: Barbara Trzewiczyńska),
III miejsce – Klara Matusiak z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Koninie (opiekun: Tomasz Pogorzelski).

Wydarzenie honorowym patronatem objął biskup włocławski Krzysztof Wętkowski, a zorganizowało Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.