Turek: bp Wętkowski gościł w klubie „Owczarnia”

13 maja 2023 r.

Turek: bp Wętkowski gościł w klubie „Owczarnia”

W sobotę, 13 maja, biskup włocławski Krzysztof Wętkowski spotkał się z młodzieżą i dziećmi z młodzieżowego klubu „Owczarnia”, działającym przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Podczas spotkania, w którym uczestniczył także ks. Marek Kasik, proboszcz miejscowej parafii, nie zabrakło modlitwy i rozmowy z księdzem biskupem. Młodzi klubowicze opowiedzieli o sobie, działalności klubu, ale też zadawali swojemu gościowi pytania, na które ksiądz biskup chętnie odpowiadał. Na zakończenie biskup włocławski udzielił wszystkim błogosławieństwa.

Młodzieżowy klub „Owczarnia”, to miejsce codziennych spotkań dzieci i młodzieży, w których uczestniczy łącznie ok. 70 młodych mieszkańców Turku. Opiekunem miejsca i młodzieży jest Agnieszka Łapka. W ramach codziennych zajęć, obok lektury Pisma Świętego i wspólnej modlitwy, są zajęcia plastyczne, muzyczne, taneczne, robotyka. W relacji uczestników spotkania „Owczarnia” to miejsce w którym młodzi pomagają młodym.

Na podstawie informacji ks. MSz, foto: SG