Egzamin pro iurisdictione we włocławskim WSD

5 kwietnia 2023 r., teskt i foto: ks. JG

Egzamin pro iurisdictione we włocławskim WSD

W Wielką Środę o godz. 9.00 rozpoczął się w auli św. Tomasza włocławskiego seminarium egzamin jurysdykcyjny, do którego przystąpiło pięciu diakonów – studentów szóstego roku studiów na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Diakoni: Dominik Banasiak, Piotr Czajkowski, Mateusz Michalski, Łukasz Radecki i Wojciech Thiel, odpowiadali na pytania z zakresu homiletyki, katechetyki prawa kanonicznego, teologii liturgii i teologii pastoralnej. W składzie komisji egzaminacyjnej, której przewodniczył rektor seminarium ks. dr Ireneusz Świątek, znalazł się ks. prof. dr hab. Krzysztof Konecki, ks. prof. UMK dr hab. Kazimierz Skoczylas, ks. prof. UMK dr hab. Zbigniew Zarembski, ks. dr hab. Janusz Gręźlikowski, ks. dr hab. Waldemar Karasiński i ks. dr Marcin Idzikowski.

Diakoni pomyślnie zdali egzamin; pozostało już im jedynie dokończenie prac magisterskich i zaliczenie ostatniej sesji.