Częstochowa: Spotkanie dyrektorów szkół katolickich

23 sierpnia 2024 r., Tekst: Aleksandra Świtalska, zdjęcia: ks. Julian Głowacki

Częstochowa: Spotkanie dyrektorów szkół katolickich

W Częstochowie od 22 do 23 sierpnia trwało formacyjne spotkanie dla dyrektorów szkół prowadzonych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, w którym wraz z Katoliną Gralak, dyrektor Szkoły Podstawowej SPSK im. Józefa Sáncheza del Rio w Siniarzewie, uczestniczy administrujący siniarzewską parafią św. Jakuba Apostoła ks. Julian Głowacki.

Na prośbę prezes stowarzyszenia Marii Chodkiewicz, duszpasterz z Siniarzewa sprawował w piątek 23 sierpnia w Sanktuarium Świętego Józefa w Częstochowie Mszę Świętą, na rozpoczęcie warsztatowej części drugiego dnia obrad, w intencji potrzebnych łask na rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Częstochowskie spotkanie dyrektorów poprzedza Rady Pedagogiczne zwoływane w szkołach w ostatnim tygodniu sierpnia. Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego w kościele w Siniarzewie została zaplanowana na niedzielę 1 września.