Ciechocinek: Pielgrzymka dekanalna

20 października 2024 r., Tekst i zdjęcia: ks. Grzegorz Radziejewski

Ciechocinek: Pielgrzymka dekanalna

W dniach 18 - 19 października 2024 r. Liturgiczna Służba Ołtarza z parafii Ciechocinek wraz ze swoim opiekunem, ks. Grzegorzem Radziejewskim oraz parafianie i wierni z dekanatu nieszawskiego, w 40. rocznicę śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki i46. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża, udali się w pielgrzymce autokarowej do Niepokalanowa, Sandomierza i Kazimierza Dolnego.

W pierwszym dniu pielgrzymowanie rozpoczęto od Mszy Św. w Niepokalanowie, adoracji Najświętszego Sakramentu i zwiedzaniu muzeum o. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie udali się do Sandomierza, zwiedzając katedrę sandomierską, kościół św. Jakuba, trasę podziemną i wiele innych zabytków sandomierskich. Drugiego dnia  pielgrzymowanie rozpoczęto od Mszy Św. w katedrze sandomierskiej pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny poprzez wstawiennictwo bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, patrona Solidarności, a po uroczystej Eucharystii pielgrzymi udali się w dalszą podróż do Kazimierza Dolnego. Grupa pielgrzymów zwiedziła kościół farny pw. Jana Chrzciciela i św. Bartłomieja, a w dalszym planie dnia udali się na Górę Trzech Krzyży.